Internet na kartę w Grecji – jak kupić go samodzielnie

wrz 14, 2021 | 0 komentarzy

Czy Internet na zagranicznych wakacjach jest potrzebny? Wiele osób powie: nie, skądże. Wakacje są po to, by cieszyć się nowym otoczeniem, widokami i atrakcjami. Ale tak naprawdę większość z nas ma potrzebę bycia online. W ramach oferty telefonicznej polskiego operatora, najpewniej będziemy mogli być aktywni w social media. Jednak aby np. obejrzeć serial, będziemy potrzebowali Internetu no limit. A co, jeśli na miejscu Internet nie będzie dostępny? Niestety Grecja należy do niechlubnej czołówki krajów Unii Europejskiej, gdzie dostępność i jakość Internetu jest najgorsza. Jest na to jednak proste rozwiązanie – zakup i rejestracja karty prepaid.

Jak kupić starter?

Zdecydowanie najpopularniejsza w Grecji jest sieć Cosmote. Oferta tej firmy cechuje się najlepszym zasięgiem sieci w porównaniu do greckiej konkurencji. Procedura zakupu startera jest analogiczna do tej w Polsce – jeżeli chcemy zakupić starter, musimy okazać sprzedawcy dowód osobisty, aby ten mógł zarejestrować kartę na nasze dane. Startery często można nabyć w kioskach, jednak nie wszystkie kioski mają możliwość rejestracji karty. Pewniejszym rozwiązaniem są punkty, które sprzedają telefony (często mają w swojej ofercie również wybór starterów). Popularną grecką siecią, zajmującą się usługami telekomunikacyjnymi, jest Germanos. Punkty Germanos znajdziemy w każdym większym mieście.

Mam starter – co dalej?

Ok, mamy już kartę Cosmote. Co dalej? Naszym zdaniem najlepszą opcją jest plan „WHAT’S UP” (więcej na stronie tuta), który możemy samodzielnie uruchomić wysyłając SMS ALPAK na 1314. Pierwsza zmiana/uruchomienie jest wolna od opłat. Teraz możesz swobodnie korzystać z pakietów.

Jakie pakiety są dostępne i jak je uruchomić?

Obecnie dostępne są takie pakiety jak w tabeli:

Ilość danychCENACzas trwaniaJak włączyć
2 GB8,5€1 miesiącSMS „2048”
pod numer 1330
3 GB4€1 tydzieńSMS „3 GB”
pod numer 1330
3 GB 1,5€1 dzień SMS „daymax”
pod numer 1330
1 GB 1€ 1 dzień SMS „gigaday”
pod numer 1330
10 GB 5€ 30 dni
od 22:00 do 8:00
SMS „dark1”
pod numer 1330
3 GB2 €od piątku od 18:00 do niedzieli do 23:59:59 SMS „gigask”
pod numer 1330
Większość pakietów jest stała, zdarzają się dodatkowe promocje na święta lub wakacje- szczegóły pod linkiem: https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet

Niestety w Grecji internet jest droższy niż w Polsce. Jednak kupno startera i tak jest korzystniejsze, niż korzystanie z roamingu danych u polskich operatorów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia