Nietypowe zwyczaje toaletowe Greków

kwi 27, 2021 | 0 komentarzy

Planujecie wakacje w Grecji? Przygotujcie się na pewne niedogodności związane z korzystaniem z toalety. Co prawda nie występują one w każdym domu czy hotelu, ale w wielu miejscach, w tym w toaletach przy autostradach, tak.

Gdzie tkwi problem?

Wspomniane niegodności polegają na tym, że papier toaletowy należy wyrzucać do kosza, nie do ubikacji. Dla nas było to niemałym stresem, dlatego raczej szukamy nieruchomości, gdzie takie ograniczenia nie występują.

Zużyty papier wyrzuca się do śmietnika, który zwykle stoi przy ubikacji. Ze względu higienicznych i zapachowych opróżnia się go regularnie. Przy takim użytkowaniu nie odczujemy żadnych nieprzyjemnych zapachów.

Dlaczego nie można wyrzucać papieru toaletowego do ubikacji?

Greckie ubikacje nie różnią się od tych znanych nam np. z Polski. Tajemnica tkwi w grubości rur odpływowych, które są tutaj cieńsze. Wiele greckich domów, które podziwiamy w urokliwych miasteczkach, to stare budownictwo. Często też znajdują się na skałach, co sprawia, że wydrążenie rur odpływowych nie jest proste.

Skąd mamy wiedzieć, że w naszej toalecie jest ban na papier?

W większości apartamentów czy domów na wynajem (zwłaszcza dla cudzoziemców) w ubikacji znajdziemy napisy czy też znaki informujące nas o zakazie wrzucania papieru do kosza. Jeżeli nie mamy pewności jak w danym miejscu postępować z papierem, możemy zapytać o to hosta.

Co grozi w przypadku nieprzestrzegania tej zasady?

W najgorszym przypadku możemy zatkać odpływ, doprowadzić do niedrożności instalacji i bardzo śmierdzącego, wybijającego rury problemu. W nowszym budownictwie ryzyko takiej katastrofy jest mniejsze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia