Koszt paliwa i dostępność stacji benzynowych w Grecji

mar 16, 2021 | 0 komentarzy

Dostępność stacji w Grecji

Stacji benzynowych w Grecji jest całkiem sporo, jednak większość z nich jest otwarta do 21-22. Na szczęście podróżując autostradą nie musimy się martwić godzinami otwarcia, bowiem stacje przy autostradach pracują 24/7.

grecka droga
droga w Grecji

Ceny paliwa na greckich stacjach benzynowych

Ceny paliwa w Grecji będą się różnić w zależności od lokalizacji stacji benzynowych. Na autostradach czy w dużych miejscowościach ceny będą podobne, ewentualne różnice będą niewielkie.

Inaczej ma się sytuacja na wyspach lub miejscowościach gdzie żyje mniej ludności, a tym samym stacji jest po prostu mniej. Ceny na takich stacjach mogą być wyższe, ale o tym za chwilę.

Ceny paliw mogą ulec zmianie i nie można powiedzieć dokładnie jaka cena będzie za kilka miesięcy, dzisiaj (12 kwietnia 2021) wygląda to następująco:

  • Benzyna 95 – około 1,5 Euro za litr,
  • Ropa – około 1,35 Euro za litr,
  • LPG – około 0,75 Euro za litr.

W dużym uproszczeniu, ceny paliw w Grecji są ok. 50% wyższe od tego co znamy w Polsce. Co więcej – Grecja pod tym względem jest w topie europejskiej drożyzny.

Czy w Grecji można zatankować LPG?

TAK. Oczywiście jest dostępny autogaz i aby zatankować samochód, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przejściówek. Wszystko odbywa się tak samo jak w Polsce, z tą różnicą, że nie obsługujemy dystrybutora samodzielnie – tankowaniem zajmie się obsługa stacji.

Warto mieć jednak na uwadze, że nie wszędzie tam gdzie zatankujemy benzynę, zatankujemy też gaz. Np. na północy wyspy Evia, znajduje się tylko jedna stacja z LPG. W promieniu 50 km jazdy nie ma innej możliwości zatankowania gazu. Dodatkowo cena w takich miejscach jest wyższa nawet o około 20%. Czyli nieraz za litr gazu trzeba zapłacić 1 euro.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia