Przeklęta wyspa nieopodal Neos Pirgos

maj 29, 2021 | 0 komentarzy

To miejsce ma w sobie coś mrocznego i tajemniczego. Niektórzy miejscowi mówią, że przynosi pecha.

Tajemnicze ruiny na wysepce

Niedaleko miejscowości Neos Pirgos i jeszcze bliżej plaży znajduje się nieco mroczna wysepka z zagadkowymi ruinami. Nie spodziewajcie się, że prowadzą tu jakieś drogowskazy. Ale wysepka jest dobrze widoczna z ładnej publicznej plaży Nisiotissa.

Co w sobie kryje? Podobno są tam ruiny kościoła z okresu panowania Franków, wieża z czasów panowania osmańskiego i grób z epoki średniowiecza. Ostatnim razem jak byliśmy na wyspie, odkryliśmy tam też wiele mewich gniazd i linę, po której można było się wspiąć na sam szczyt, do wieży.

Mroczna i nie taka łatwa do zdobycia

Do wyspy można się dostać wpław, z pobliskiej plaży. Nie radzilibyśmy się tam wybierać łódką, bowiem okalają ją ostre skały. Te, wraz z latającymi nad wyspą zdenerwowanymi mewami, zimne prądy i często występujące tu fale nadają wyspie mrocznego charakteru. Nie wspomnę o tym, że miejscowi wierzą, że wyspa jest z jakiegoś powodu pechowa.

Atrakcje wokół

Kiedy już zdobędziecie przeklętą wyspę, warto wybrać się na małą wycieczkę. Nieopodal wyspy jest wzgórze z gajem oliwnym, z którego rozpościerają się piękne widoki: także na ruiny wierzy. Po drugiej stronie znajduje się też mały kościółek. Warta uwagi jest również plaża Nisiotissa: z ławeczkami, palmami i przebieralnią.

Popłynęlibyście na tę wyspę?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia