Telefon i internet na kartę w Grecji

mar 26, 2021 | 0 komentarzy

Jeżeli planujesz przyjechać do Grecji na dłuższe wakacje lub popracować w pięknym miejscu przez kilka miesięcy, to zapewne zastanawiasz się jak wygląda sytuacja z internetem na kartę, tzw. prepaid.

Niestety internet stacjonarny w Grecji nie jest najlepszej jakości, zwłaszcza na wyspach. Dotyczy to szczególnie mniejszych miejscowości i wsi lub domków wakacyjnych. Sami wielokrotnie stanęliśmy przed takim problemem podczas naszych podróży. Czasem umowa długoterminowa nie wchodziła w naszym przypadku w grę, więc pozostały rozwiązania prepaid.

Widok na północną Evię - piękną grecką wyspę

Gdzie szukać ofert na kartę?

Jeżeli chodzi o ofertę na kartę, mamy do wyboru kilku dużych operatorów:

  • Cosmote – tutaj odnośnik do oferty prepaid,
  • Wind – oferta prepaid tutaj,
  • Vodafone – oferta tutaj,
  • Frog – strona z ofertą tutaj.

Przed dokonaniem wyboru, warto ustalić czy w naszym domu jest dobry zasięg – z tym bywa różnie.

Grecy mówią, że najlepszy zasięg na terenie Grecji ma Cosmote, ale nie zawsze ta teoria się potwierdza.

Jak kupić starter?

Aby zakupić starter, należy udać się z dowodem osobistym do kiosku/sklepu i zarejestrować kartę (tak samo jak w Polsce).

Jeżeli chodzi o same warunki, są one dużo gorsze niż te znane nam z Polski. Aby móc rozmawiać i smsować bez limitu, trzeba zapłacić około 10-12 euro.

Internet prepaid nie jest tani, bo standardowo 1GB do 1 Euro w pakietach na 24H. W innych pakietach możesz otrzymać np. 10GB za 5 euro do wykorzystania w nocy (od 22 do 8 rano). Na swobodne oglądanie netflixa może nie starczyć 😉

Grecja pod względem dostępu do internetu i kosztów z tym związanych nie jest atrakcyjna, zarówno jeżeli chodzi o ofertę prepaid jak i stałe łącza. Ale czy za możliwość codziennej pracy i oglądanie zza okna pięknego morza i oliwek nie jest warta tej ceny? 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia