Wycieczka z Evii na Skiathos?

lip 7, 2021 | 0 komentarzy

Evia to nie tylko idealne miejsce na urlop w kameralnym, pięknym miejscu z dzikimi plażami i niesamowitym klimatem, ale równieżświetna baza wypadowa do zwiedzania innych, greckich wysp. Zaczniemy od Skiathos oddalonego jedynie o 15 kilometrów od wybrzeży Evii.

Jak dostać się na Skiathos z Evii?

Pierwszym rozwiązaniem jest prom wypływający z portu Mantoudi do Skiathos. Cena biletu w dwie strony zaczyna się od 46 euro dla jednej osoby, bez samochodu. Na stronie https://www.ferryconnection.com/ możecie sprawdzić dokładne daty i ceny oraz dokonać rezerwacji. Plusem tego rozwiązania jest to, że możecie na wyspie pozostać kilka dni, wypożyczyć samochód i samodzielnie ją zwiedzić.

Drugim rozwiązaniem są wycieczki organizowane przez lokalne agencje (zwłaszcza te w miejscowości Pefki). Oferują one rejs objazdowy po Skiathos i najpiękniejszych plażach tej wyspy. Podczas takiej wyprawy będziecie mieli zarówno kilka godzin na zwiedzenie miasteczka Skiathos, jak i czas na plażowanie na jednej z najsłynniejszych plaż Skiathos – Koukounaries. Statek z Pefek wyrusza zazwyczaj rano, około 9:00, a z powrotem jest przed 19:00. Koszt takiej wyprawy to ok. 20 euro za osobę, chociaż w tym sezonie ceny zaczynają się już od 11 euro (informacja z dnia 6 lipca 2021 r.).

Dlaczego warto zwiedzić Skiathos?

Skiathos należy do archipelagu zwanego Sporadami. Ta wyspa jest tłumnie oblegana przez turystów, szczególnie lubią ja Anglicy. Poza niezwykłymi i urokliwymi plażami jest tutaj sporo miejsc do zwiedzania, np. Bizantyjski Zamek, Monastyr Evaggelistrias, czy widowiskowe lotnisko, które ze względu na ukształtowanie terenu ma pas praktycznie przy samym brzegu morza. Dodajmy jeszcze, że w stolica wyspy, Skiathos, jest bardzo rozrywkowa: znajdziecie tam mnóstwo barów czy tawern z muzyką, otwartych do późnych godzin nocnych. A przynajmniej tak było tam przed epidemią.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia