Wyjazd do Grecji we wrześniu lub październiku?

sie 30, 2021 | 0 komentarzy

Obecne lato w Grecji jest wyjątkowe. Od czerwca nie było dnia, by temperatura spadła poniżej 30 stopni (w dzień), a w lipcu nieustannie oscylowała wokół 40 stopni, co zbiegło się z koszmarnym pożarem. Nie jest to jednak norma. Oczywiście w Grecji zdarzają się upały, ale zazwyczaj kilkudniowe, a nie kilkumiesięczne, jak ma to miejsce w tym sezonie. Nie wszyscy są miłośnikami ekstremalnego gorąca, zwłaszcza jeżeli mamy jedynie 2 tygodnie urlopu i mało czasu na aklimatyzację. Jeśli i ty nie należysz do wielbicieli ekstremalnych upałów, polecamy Ci urlop w Grecji we wrześniu, a nawet w październiku!

Wrzesień na Evii

Wrzesień na Evii to idealny moment na kameralne wakacje, z dala od tłumów. Sezon na wyspie kończy się wraz z sierpniem i plaże oraz deptaki z dnia na dzień pustoszeją. Jednak nadal większość atrakcji i restauracji jest otwarta.

Temperatura w tym okresie (według danych archiwalnych) waha się w granicach 24-32° – można założyć, że średnio wynosi 26°, a dodatkowo nadal możemy cieszyć się słońcem i długimi dniami. I co najlepsze: temperatura morza wynosi nawet 25°.

Greckie wakacje w październiku?

W październiku aura nadal jest sprzyjająca, zwłaszcza do zwiedzania (co w wakacje przy palącym słońcu i 40° upale może być mało komfortowe). Nadal jest stosunkowo ciepło, bo średnia temperatura w październiku, w dzień, to 24°. I nadal możesz się cieszyć morskimi kąpielami, chociaż temperatura wody zaczyna stopniowo spadać i wynosi średnio 23°. Za to częściej zdarzają się deszczowe dni, ale dzięki temu Evia staje się na powrót zielona.

Czy warto odwiedzić Evię we wrześniu lub październiku?

Jak najbardziej, jest to okres w którym warunki atmosferyczne są korzystne i zdecydowanie bardziej stonowane aniżeli w wakacje. Dodatkowo w tym okresie ceny wynajmu apartamentów lub samochodu są znacznie niższe!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia