Gorące źródła w Grecji – Loutra Edipsou

lis 13, 2021 | 0 komentarzy

O gorących źródłach w Loutra Edipsou na Evii wspominaliśmy już nie raz. Nie bez powodu. To miejsce, do którego sami wracamy regularnie i nie mamy dość. Śmiało możemy polecić tę atrakcję zarówno w sezonie jak i w zimowe dni.

Jak znaleźć gorące źródła w Loutra Edipsou?

Gorące źródła w Loutra Edipsou znajdziecie wzdłuż plaży publicznej. Jako punkt orientacyjny można przyjąć Thermae Sylla Spa & Wellness Hotel. To właśnie w pobliżu tego kompleksu (ale nie na parkingu hotelu!) najlepiej zaparkować samochód i udać się w kierunku przeciwnym do portu.

Nasze ulubione miejsce kryje się zaraz za wspominanym hotelem. Wystarczy przejść 50 metrów, aby naszym oczom ukazał się cały zestaw naturalnych mini basenów. Coś na wzór siarkowych jacuzzi.

Czy woda jest bardzo gorąca?

Po ostatniej modernizacji z 2020 roku woda wypływająca do wspominanych baseników ma mniej więcej stałą temperaturę. Jeszcze niedawno znajdowało się tu urządzenie do pomiaru temperatury i wskazywało, że woda ma 46° Celsjusza.

Dzięki rozbudowanemu systemowi basenów, nawet jeżeli w pierwszych basenikach woda jest gorąca, kolejne mogą być idealne do kąpieli. Odkąd wyremontowano to miejsce, jeszcze nie zdarzyło nam się trafić na niesprzyjające warunki do kąpieli. A przeszłości to była loteria: czy uda się wykąpać, czy jednak nie?

Kiedy warto odwiedzić gorące źródła?

Przez cały rok. W sezonie jest to idealne miejsce na wieczorny relaks przy blasku księżyca i gwiazd. Po sezonie, zarówno w dzień jak i wieczorem, niezależnie od temperatury na zewnątrz, możemy zażywać gorących kąpieli. Sami korzystamy z tej atrakcji przez cały rok, a zwłaszcza kiedy temperatura morza nie zachęca do pływania 😉

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia