Dlaczego warto odwiedzić Evię po sezonie? Poznaj 4 powody!

maj 16, 2021 | 0 komentarzy

Czas na wyjazd do Grecji nie musi kończyć się wraz z sierpniem. Ten piękny południowy kraj warto odwiedzać cały rok. W czerwcu, wrześniu czy październiku pogoda jest niemal gwarantowana. Poniżej kilka argumentów, dlaczego warto zaplanować wyjazd poza najwyższym sezonem, który na Evii wypada od połowy lipca do 3. tygodnia sierpnia.

evia, pefki

1. Brak tłumów i spokój

Lipiec i sierpień to miesiące, w których do swoich wakacyjnych domów przybywają Grecy z Aten. I właśnie w tych miesiącach na Evii można odnotować większy ruch i więcej turystów. Z końcem sierpnia plaże pustoszeją, kawiarnie i tawerny nadal pracują, ale już na mniejszych obrotach. Jeżeli lubicie spokój i brak nachalnej komercji, koniecznie poznajcie Evię przed lub po sezonie.

2. Niskie ceny

Wielu Greków żyje z turystyki, a co niektórzy pracują tylko przez 2 miesiące. Ceny w tym okresie są wyższe i to znacznie. Wynajem samochodu w sierpniu może być dwa razy droższy niż we wrześniu, apartament na wrzesień może kosztować tylko 60% tego, co musielibyśmy zapłacić w sierpniu. Warto wykorzystać te oszczędności na dłuższy pobyt w pięknej Grecji.

3. Gwarantowana pogoda i ciepłe noce

Przed lub po wakacjach pogoda nadal jest słoneczna, ale temperatury są niższe, co ułatwia bardziej aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Przy ponad 30 stopniowym upale czasem nie sposób zmobilizować się, aby wsiąść do nagrzanego samochodu, a potem jeszcze przemierzać szlaki. Wrzesień jest nadal gorący, ale nie upalny, więc to czas zarówno na przyjemne kąpiele w morzu, jak i na zwiedzanie greckich atrakcji.

4. Ciepłe morze

Woda w morzu nagrzewa się mniej więcej z początkiem kwietnia. W miarę komfortowo można zacząć morskie kąpiele już od 3. tygodnia maja. Jednak to we wrześniu woda jest najcieplejsza!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia