Czy po Grecji można podróżować autobusem?

maj 23, 2021 | 0 komentarzy

Jak wygląda publiczna komunikacja w Grecji? Zacznijmy od autobusów. W Grecji działa KTEL, czyli połączenia autobusowe między dużymi miastami. Dzięki KTEL-owi bez problemu dojedziecie np. z Aten do Istiei czy Salonik.

Jednak całość jest zorganizowana trochę w greckim stylu, także jeżeli liczycie na jakąś stronę z połączeniami to możecie się lekko zdziwić. Każde połączenie ma swoją osobną stronę internetową (albo w ogóle jej nie ma). Tym samym znalezienie rozkładu w internecie jest sporym wyzwaniem. Często najprościej jest zadzwonić bezpośrednio na daną stację KTEL i zapytać o godziny odjazdu (czy damy radę po angielsku? Nie zawsze).

Czy na Evię można dojechać autobusem KTEL z Aten?

Oczywiście tak i co więcej, tutaj jesteśmy w stanie Wam pomóc! Po pierwsze, łapcie link z wyszukiwarką: https://www.ktelevias.gr/en/. Macie tutaj połączenia zarówno do Istiei jak i Loutra Edipsou. Koszt transferu jednej osoby wynosi obecnie 16 Euro. Na ten moment (21 maja 2021r.) autobus kursuje codziennie, a zaczyna swoją podróż z Aten o 14:45 czasu lokalnego (czyli +1 godzina w stosunku do tej z Polski). Sprawdzajcie zawsze czy godziny albo ceny są aktualne, bowiem te mogą się zmieniać ze względu na sezon turystyczny czy lockdown.

Taki środek transportu jest ciekawą alternatywą dla osób nie posiadających prawa jazdy i tych, którzy nie chcą wynajmować samochodu na okres wakacji. Jak sami widzicie, nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać, jeśli planujecie odwiedzić Evię.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia