5 miejsc które trzeba zobaczyć na Evii

wrz 30, 2021 | 0 komentarzy

Jeżeli planujecie kolejny wyjazd do pięknej i słonecznej Grecji, mamy dla Was propozycję. Odwiedźcie Evię, grecką wyspę, znajdującą się 3 godziny jazdy samochodem od Aten. Pomimo bliskości stolicy i stosunkowo łatwego dojazdu, jest nadal mało komercyjna. Nie wspomnę o tym, że zobaczycie tu miejsce największego pożaru w historii Grecji, a prawdopodobnie nawet w tej części Europy. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie pięciu największych atrakcji, których nie możecie ominąć, podczas swojej podróży po północnej Evii:

1. Loutra Edipsou – gorące źródła w malowniczej scenerii

Macie ochotę na jakuzzi umiejscowione na samej plaży? Z jednej strony możecie podziwiać piękne morze i wspaniałe widoki, a z drugiej zażywać pro zdrowotnej kąpieli w małych basenach z gorącą wodą. Brzmi jak bajka, a jest jak najbardziej prawdziwe. Idealna atrakcja, zarówno na wieczory w wakacje, jak i odprężające kąpiele poza sezonem. Więcej o źródłach tutaj: Loutra Edipsou – gorące źródła Evii.

2. Lichadonisia – greckie szeszele

Kolejne piękne miejsce, na które składa się wiele małych i większych wysepek, tworzących niesamowite i malownicze krajobrazy. Na miejsce dotrzesz jedną z łodzi kursujących regularnie pomiędzy wyspami a Evią. Porównanie do Seszeli, jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

3. Monastyr Moni Agiou Nikolaou Galataki

Nasz ulubiony monastyr na Evii, który kryje bogatą i długą historię, sięgającą antycznych bogów. Umiejscowiony z dala od cywilizacji, odkrywa tajemnice greckiej kultury i religii. To nieopodal monastyru rozpoczął się niszczycielski pożar, który objął swym zasięgiem całą północno-wschodnią część wyspy. Więcej o monastyrze tutaj: 3 monastyry, które musicie odwiedzić chociaż raz.

4. Ellinika i wyspa Άγιος Νικόλαος

Kameralna wysepka nieopodal plaży, na którą możesz dotrzeć wpław. Na samej wyspie jest kościół i małe molo. Widok wysepki z białym kościołem i piaszczysta plaża jest obowiązkowym punktem do zobaczenia dla każdego odwiedzającego Evię. Więcej o Ellinice tutaj: Ellinika, czyli gdzie wziąć najbardziej romantyczny ślub w Grecji.

5. Wodospady Drymonas

Evia słynie z licznych wodospadów, jednym z nich jest właśnie Drymonas. Miejsce to ucierpiało co prawda w ostatnim tragicznym pożarze, ale nadal kryje w sobie pewną tajemnicę i siłę Evii, którą jest natura. Warto pamiętać o tym miejscu, pomimo, a może właśnie ze względu na to, co się tam wydarzyło. Więcej o wodospadach tutaj: Evia – wyspa wodospadów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piękna grecka plaża na wyspie Evia